Turbūt simboliška, kad visų trijų šalyje veikiančių profesinių sąjungų centrų vadovai derybas dėl glaudesnio bendradarbiavimo sutartimi įtvirtino būtent gegužės 1-ąją, tarptautinę dirbančiųjų solidarumo dieną. Liaudies buities muziejuje Rumšiškėse, kur švęsti savo šventės susirinko profesnių sąjungų nariai iš visos Lietuvos, Lietuvos darbo federacijos (LDF) pirmininkas Vydas Puskepalis, Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos lyderis Artūras Černiauskas ir Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkė Aldona Jasšinskienė pasirašė Bendradarbiavimo deklaraciją ir Koordinacinio centro steigimo sutartį.

DSCN6710

Bendradarbiavimo deklaracijoje skelbiama, jog siekdami gerinti savo įvaizdį ir norėdami geriau atstovauti Lietuvosdirbančiuosius, visi trys profesinių sąjungų centrai derins veiksmus, įsteigdami koordinacinį centrą, organizuodami mokymus, dirbdami švietėjišką darbą. Planuojama koordinuoti veiksmus, pateikiant vieningą poziciją svarbiais šalies socialinio ir visuomeninio gyvenimo klausimais, atsisakyti nesąžiningos tarpusavio konkurencijos, taip pat vienyti jėgas skatinant regioninį ir tarptautinį bendradarbiavimą.

Pasak LDF pirmininko V.Puskepalio, Bendradarbiavimo deklaracijos pasirašymas – istorinis įvykis socialiniame Lietuvos gyvenime ir gera žinia visiems samdomiems šalies darbuotojams. Jis skatins profsąjunginio judėjimo raidą Lietuvoje, dirbančiųjų interesai bus atstovaujami aukštesniu lygiu. Darbdavių ir dirbančiųjų santykiai Lietuvoje dar toli iki tikrai civilizuotų, klausimų ir problemų netrūksta, tad šioje srityje yra ką veikti.

Deklaracija

LDF informacija