forumas

Šių metų rugsėjo 3-7 d. Krynicoje, Lenkijoje vyko jau tradicinis „Europos jaunųjų lyderių ekonomikos forumas“. Šiemetinis forumas pasižymėjo dalyvių gausa – suvažiavo daugiau nei 250 dalyvių iš daugiau nei 40 Europos valstybių. Pažymėtina, kad dalyvių geografija neapsiribojo Europos Sąjunga, taip pat dalyvavo ir Ukrainos, Rusijos, Baltarusijos Turkijos ir kitų šalių jaunimo lyderiai. Šis forumas jau organizuojamas 7 metus, kuriuo siekiama, kad jaunimas iš įvairiausių sričių – ekonomikos, politikos, socialinės srities – sugalvotų naujų idėjų susijusių su Europos ateitimi. Tai didžiausias tarptautinis socialinis – ekonominis jaunosios kartos Europos Sąjungos lyderių susitikimas. Forumas sudaro geras galimybes užmegzti verslo ryšius ir dalintis žiniomis ir patirtimi. Dalyviai turi galimybę susitikti ir pasikalbėti su pirmaujančiais politikais, ekonomistais, žymiais visuomenės veikėjais. Forumo idėja – šūkis yra „Kartu mes jėga!“ Jis turi sinerginį poveikį: veikdami kartu mes galime įveikti sunkumus, tačiau kovodami vieni mes dažnai pralaimime.
Į vieną vietą susirinkę jaunieji lyderiai galėjo ne tik dalintis savo nuomone apie šiuolaikinę Europą, jos ekonomiką, bet taip pat ir diskutuoti įvairiose darbo grupėse. Darbo grupių temos labai įvairios, nuo „Jaunimo gerovė, užimtumas ir verslumas – iššūkiai, galimybės ir grėsmės“ iki „Kova su Europos ir finansine krize“.

Pranešimus skaitė žymūs politikai, tokie kaip Valeriu Lazar (Rumunija, ekonomikos ministras), Lenkijos užsienio reikalų ministas Jacek Cichocki, tarptautinių korporacijų atstovai., tokie kaip Statoil ASA vice prezidentas Kristian Bendik Hausken, BASF Lenkija vienas iš direktorių tarybos narių Dirk Elvermann ir kiti. Ypač didelio jaunųjų lyderių dėmesio susilaukė buvusio Lenkijos prezidento Lecho Walenso kalba.

Forume metu lyderiai diskutavo apie tai, kaip suvokia Europos Sąjungą pasaulio kontekste, aptarė vizijas kaip Europai išeiti iš krizės. Daug dėmesio buvo skirta verslumo skatinimui, buvo aptariama ar Europoje lengva pradėti savo verslą, ar sudarytos sąlygos jaunimo verslumui skatinti, ką reiškia būti geru lyderiu. Forumo metu jaunieji lyderiai turėjo galimybę apžvelgti ir padiskutuoti apie strategiją „Europa 2020“. Iš tiesų, dauguma temų buvo susiję su ekonomika bei demokratijos plėtra. Buvo diskutuojama ne tik apie finansų krizę Europoje, bet paliestos temos susijusios su demokratijos iššūkiais ir Rytų Europoje vyraujančiais autoritariniais režimais.

Forumo metu buvo organizuotas EZA jaunimo platformos susitikimas, kurio metu jaunieji lyderiai buvo supažindinti su EZA veikla, funkcijoms bei vertybėmis.

Šis forumas suteikė galimybę įgyti naujų žinių bei pasidalinti patirtimi bei gerąja praktika, šis forumas įkvepia jaunus žmones naujiems darbams, naujoms veikloms.