Kaip jau rašyta, rugsėjo 17 d. Vroclave, vykstant Europos finansų ministrų ir Europos centrinio banko susitikimui, Europos profesinių sąjungų konfederacija (ETUC) organizavo Euro-demonstraciją – manifestaciją, pasirinkę ypač aktualius šūkius visai žmonijai:
Taip, solidarumui Europoje
Taip, darbui ir darbuotojų teisėms
Ne – skurdui.
Reikia pasidžiaugti, kad iš Lietuvos darbo federacijos dalyvavo gausi profsąjungiečių delegacija. Tai profsąjungiečiai iš UAB „Durapart“, „Utenos alaus darbininkų sąjungos“, AB „Lietuvos geležinkeliai“, AB „Lietuvos paštas“, Kultūros ir meno šakos, parduotuvių tinklų „Iki“ ir „Humana“ darbuotojai ir kt.
Dar neprivažiavus Vroclavo visoje Lenkijoje jautėsi didžiulio renginio atmosfera ir dvasia. Žmonės mojavo pravažiuojantiems autobusams, papuoštiems profsąjungine atributika. Poilsio aikštelėse delegacijų atstovai keitėsi suvenyrais ir kontaktais. Visur jautėsi solidarumo ir draugiškumo dvasia. Manifestacijos eisena Vroclavo gatvėmis savo spalvingumu, garsiniais efektais ir didybe paliko visiems neišdildomą įspūdį ir ryžtą panašių protesto akcijų organizavimui ir Lietuvoje.
Nors kaitriai švietė rudeniška saulė, nuėjome apie dešimt kilometrų ir buvo gera matyti LDF profsąjungiečius taip vieningai ir nuoširdžiai įsiliejusius į manifestaciją, didelis ačiū kiekvienam atskirai ir visiems kartu.
Ačiū LDF Pirmininkės pavaduotojui Vilhelmui Čekuoliui iš Utenos, aktyviai palaikiusiam dalyvavimo idėją ir subūrusiam gražią komandą, kurios nariai pasižymėjo talentais, traukė lietuviškas senovines dainas, nors į chorų festivalį siųsk. Pavaduotojams Svajūnui Andriuliui, Jelenai Soms. Ypač Valdybos narei Ritai Stundžienei už jos rūpestingumą, sugebėjimą suburti visus.
Ir ką čia bepridursi, kelionė į Lenkiją ir Vroclavą buvo nuostabi, pavykusi, kupina įspūdžių. Grįžom pavargę, ausyse dar ilgai spengė manifestacijos šūkiai ir skleidžiami garsai, bet mus tai sutelkė prasmingam darbui, vienybei, supratimui apie tikrą profsąjunginę veiklą, kad tik vienybėje slypi jėga.

78 79 80 81 82 83 84