Labiausiai nusipelniusiems Vilniaus regiono verslininkams ir visuomenininkams sausio 18 d. Kernavėje iškilmingai įteikti Kunigaikščio Gedimino vardo apdovanojimai. Šios nominacijos steigėja – Vilniaus regiono plėtros taryba ir jos partneriai. Kunigaikščio Gedimino vardo apdovanojimai skiriami tiems, kurie labiausiai spartina Vilniaus regiono socialinę bei ekonominę plėtrą. Vertinama už švietimo bei žmogiškųjų išteklių plėtrą, visuomeninio kapitalo ugdymą, finansinio-gamybinio kapitalo ugdymą ir socialinės infrastruktūros vystymą. Kasmet įteikiama iki 24 nominacijų. Nominacija šiais metais teikiama jau vienuoliktąjį kartą.

Antrojo laipsnio nominacija už visuomenės kapitalo ugdymą įteikta Eugenijai Šniutienei, Lietuvos darbo federacijos pirmininkei-Lietuvos geležinkelininkų profesinių sąjungų susivienijimo (LGPSS) pirmininkei. LGPSS įkūrėja ir ilgametė vadovė E. Šniutienė antrus metus vadovauja ir Lietuvos darbo federacijai. Kunigaikščio Gedimino vardo apdovanojimu ji įvertinta už ilgametį triūsą socialinio dialogo srityje, darbdavio ir darbuotojo interesų derinimą.

Pirmojo laipsnio nominacija Už socialinės infrastruktūros vystymą skirta AB „Lietuvos geležinkeliai“ generaliniam direktoriui Stasiui Dailydkai. Ši nominacija skiriama žmonėms, atsidavusiems savo darbui, pašaukimui, įžvalgiai ir kryptingai einantiems į priekį, siekiantiems pažangos verslo, ekonomikos srityje.

Pristatydamas AB „Lietuvos geležinkeliai“, S. Dailydka pabrėžė, jog bendrovė, laikydamasi įmonių socialinės atsakomybės principų, daug dėmesio skiria gerų ir patrauklių darbo sąlygų kūrimui. Ne mažiau svarbi aplinkosaugos sritis. Geležinkelis priklauso aplinką tausojančiai transporto šakai, atitinka „žalio“, ekologiško transporto koncepciją, yra ekonomiški ir ilgaamžiai.

Priimdamas apdovanojimą, S. Dailydka sakė, kad jis reiškia visos AB „Lietuvos geležinkeliai“ įvertinimą ir yra svarbus visiems bendrovės darbuotojams.

apdo apdo1