Gegužės 15 dieną Panevežyje Bistrampolyje vyko trišalės tarybos išvažiuojamasis posėdis. Lietuvos Respublikos trišalė taryba vyko kartu su Panevėžio miesto Trišale taryba.

Posėdžio metu buvo svarstomi keli visiems svarbus klausimai.

Vienas iš tokiu klausimų buvo galimybė kelti minimalų atlyginimą. Šiuo klausimu pasisake beveik visi posėdžio dalyviai. Nors darbdavių bei profsąjungų atstovų nuomonės išsiskyrė dėl skaičių ir terminų, visos šalys buvo vieningos, kad dabartinį minimalų atligynimą reikia peržiūrėti ir padidinti.

Lyginant Europos sąjungos šalių minimalų užmokestį, Lietuva yra sąrašo gale. Mažesnis minimalus atlyginimas yra tik Bulgarijoje ir Rumunijoje.

Lietuvos minimalus atlyginimas šiuo metu yra 290 Eurų (1000 Lt). Palygynimui Latvijos minimalus atlyginimas yra 320 Eurų ir bus keliamas 10 Eurų nuo 2015 metų sausio 1 d. Estijoje minimalus atlyginimas yra 355 Eurai.

Taip pat buvo išsakyta nuomonė, kad kartu su minimaliu atlyginimu reikia peržiūrėti ir NPD (neapmokestinamą pajamų dydį), tam kad padidinimą pajustų visi darbuotojai, o ne tik tie, kurie gauna minimalų užmokestį. Šiuo metu yra sudaryta darbo grupė, kuri iki Birželio pradžios turi paruošti pasiūlyma, kaip turi buti didinamas minimalus atlyginimas.

Posėdžio dalyviai kalbėjo ir apie kitas problemas. Panevėžio darbo biržos atstovė pateikė informaciją apie bedarbystėsl lygį Panevežio mieste ir rajone. Lyginant su kitais didmesčiais Panevėžio bedarbystės lygis yra didesnis ir višija 11%. Profsąjungų atstovai pristatė svečiams Panevėžio miesto Trišalės Tarybos veiklą.

Renginio dalyviai pripažino bendru renginių būtinumą bei pasidalijimą patirtimi.

Informaciją parengė Panevėžio miesto Trišalės Tarybos narė Jelena Soms