Panevėžyje aktyviai veikia profesinės sąjungos. Jau įvyko kelis susitikimai su miesto meru Vitalijumi Statkevičiumi. Susitikimų metu buvo diskutuota apie savivaldybės ir profesnių sąjungų požiūrius aktualiais klausimais, tartąsi, kokius klausimus iškelti Vyriausybės išvažiuojamajame posėdyje, kuris Panevėžyje vyks kovo 25 dieną.
Miesto meras pažadėjo ir ateityje aktyviai bendradarbiauti su profesinėmis sąjungomis.

Profesinių sąjungų nariai taip pat susitinka aptarti aktualius klausimus, suderinti pozicijas prieš jas pateikiant miesto Trišalėje taryboje. Paskutiniame susitikime buvo kalbėta apie numatomą Sodros reformą, apie pensinio amžiaus ilginimą, nedarbingumo dienų apmokėjimą. Taip pat svarstytos Panevėžio Trišalės tarybos nuostatos, vieninga nuomonė buvo pateikta posėdyje.

Taip pat kovo 2 dieną, Panevėžio Trišalės tarybos posėdyje nuspręsta parašyti kreipimąsi LR Trišalei tarybai, Seimo pirmininkei ir Premjerui, kuriame bus išreikštas panevėžiečių susirūpinimas dėl išaugusio įmonių bankrotų skaičiaus, smulkiųjų įmonių veiklos stabdymo, savivaldybių įsiskolinimų verslui etc.
Panevėžio Trišalės tarybos posėdyje profesinės sąjungos išsakė savo poziciją dėl sodros reformos. Daug kalbėta apie pensinio amžiaus vėlinimą, taip pat apie motinystės atostogas. Darbdavių atstovai nesutiko su siūlymu ant jų pečių perkelti pirmųjų 7 darbuotojų ligos dienų apmokėjimą.

Nutarta artimiausiu metu surengti dar vieną posėdį, kuriame detaliau bus aptarti numatomi pakeitimai ir suderintos pozicijos tolimesnei veiklai.

Lietuvos darbo federacija džiaugiasi Panevėžio skyriaus aktyvia veikla, taip pat sveikina ir naujus narius – VšĮ Panevėžio rajono savivaldybės poliklinikos darbuotojų profesinę sąjungą, kuri veiks prie Lietuvos darbo federacijos. Steigiamasis susirinkimas įvyko 2010-03-05. Artimiausiu metu bus teikiami dokumentai profesinės sąjungos registracijos pažymėjimui gauti.

111

LDF info