Ketvirtadienį parlamentarams svarstant kitų metų biudžetą po Seimo langais susirinko šimtai piktų žmonių, reikalavusių pagalvoti ir apie juos. Žmones bandžiusio raminti konservatoriaus Rimanto Jono Dagio kalbos buvo palydėtos švilpimu.

„Eik iš aikštelės – raudona kortelė“, – sušuko vienas mitinguotojas R.J.Dagiui, kuris mėgino palaikyti profsąjungų atstovus, pats piktindamasis, kad valdantieji neketina atstatyti pensijų.
Kai kurie mitinguotojai laikė plakatus, kuriuose piktinosi kadenciją baigusios konservatorių lyderio Andriaus Kubiliaus Vyriausybės priimtais sprendimais.
„A.Kubilių ir jo Vyriausybę – ant ešafoto. Vagys vagys vagys“, „Nenoriu pašalpos – noriu algos“, „Žuvis pūva nuo galvos“, „Be piliečių valstybė išnyks“ – skelbė susirinkusiųjų plakatai.
Nepriklausomybės aikštės prieigose susirinko apie 300 žmonių, dauguma – senyvo amžiaus.
„Didžiausia problema – darbo užmokestis Lietuvoje, jis vienas mažiausių Europos Sąjungoje. Jaunimas išvažiuoja, pensininkai reikalauja pensijų, bet nėra kas jas uždirba“, – 15min.lt sakė į mitingą atvykęs Algirdas.
„Kiekvienas čia atėjo su savo problemomis. Aš ginu pensijų atstatymą, galbūt yra sudėtinga atstatyti iš karto, bet aš neprieštaraučiau, kad tuos 6 tūkst. Lt, kurie man turi grįžti, atoduotų dalimis, kad ir po 100 Lt, ir biudžetui bus lengviau, ir man geriau. Pensininkui 100 Lt yra pinigai“, – 15min.lt sakė su Algirdu į mitingą atvykusi ponia Marija. Ji teigė suprantanti, kad pinigų reikia visoms sritims, bet pabrėžė, kad valgyti ji nori šiandien, o ne kažkada vėliau. „Gal kitais metais negyvensiu. Taip gali būti“, – pridūrė ji.

Žmones supykdė tai, kaip Seimas pasielgė po Konstitucinio Teismo sprendimo dėl sumažintų valstybės tarnautojų, politikų ir teisėjų algų. Parlamentarai atstatė algas daugiausiai uždirbantiems biudžetininkams, taip pat ir sau.
Mitingą organizuojančios profesinės sąjungos piktinasi tuo, kad valdantieji nevykdo priešrinkiminių pažadų, o šalyje didėja socialinė atskirtis.

Protesto akcijoje ketinama reikalauti didinti minimalią mėnesinę algą iki 1200 litų, atstatyti bazinius dydžius valstybės tarnautojams ir biudžetininkams, grąžinti buvusią nedarbingumo pašalpų mokėjimo tvarką ir už sirgtą laiką mokėti ne mažiau, kaip 80 proc. darbo užmokesčio, parengti nusavintų pensijų grąžinimo tvarką ir kuo skubiau jas grąžinti, atstatyti.

Skaitykite daugiau: http://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/profsajungos-prie-seimo-reikalauja-didesniu-atlyginimu-ir-pensiju-56-390091#ixzz2mbTJiBCZ