Socialinis dialogas tai viena opiausių profesinių sąjungų temų. Kovo 27 dieną šiuo klausimu Lietuvos darbo federacija (LDF) surengė seminarą, į kurį pakvietė akcinės bendrovės „Lietuvos geležinkeliai“ Šiaulių apskrities skyriaus atstovus.

Atvykusius pasveikino ir seminaro tikslus apžvengė LGPSS pirmininkė Eugenija Šniutienė, kuri priminė, kad toks susitikimas jau nebepirmas AB „Lietuvos geležinkeliai“, tai įrodo, kad įmonės vadovybė nėra abejinga darbuotojų problemoms.

Pranešimą apie socialinį dialogą Lietuvoje ir Europos Sąjungos (ES) šalyse skaitė LDF pirmininkas Vydas Puskepalis ir LDF generalinė sekretorė Janina Švedienė, sudarydami sąlygas palyginti Lietuvos geležinkeliečių padėtį su bendra ES situacija. Radviliškio stoties viršininkas Vytautas Kulikauskas, kalbėdamas apie socialinį dialogą ir kolektyvines sutartis pažymėjo, kad padėtis gerėja, kartu ir darbo sąlygos, darbo vietose atsirado geriamo vandens, šaldytuvų, sumažėjo nelaimingų atsitikimų: 2006 metais jų buvo trys, o 2007 m. – tik vienas.

Be abejo labiausiai dominanti ir visus siejanti tema – maži atlyginimai. Ilgai buvo diskutuota ar verta pereiti kai kuriose specialybėse prie tarifinio atlyginimo, kaip ir kam pakelti valandinį užmokestį.

„Socialinio dialogo pagrindas – surasti bendrą kalbą, pamatyti problemą ir ją pašalinti“ – sakė Šiaulių infrastruktūros direktorius Algirdas Karužis. Tačiau vien kalbų nepakanka. Darbuotojai nori matyt augančius atlyginimus. Jau pirmas žingsnis žengtas – pradėta moketi už budėjimą namuose. Dalyvaujantys domėjosi, kaip galima perrašyti kolektyvinę sutartį, patobulinant ir pritaikant prie šių dienų aktualijų.

Matant tokį bendravimą ir bendrų tikslų siekimą norėtusi ir kitas įmones paskatinti vystyti socialinį dialogą, pasirašyti kolektyvines sutartis, tuo užsitikrinant geriausias darbo sąlygas.

Daugiau nuotraukų iš seminaro rasite čia.

LDF informacija