2009 m. birželio 11 – 13 d. Klaipėdoje įvyko Tarptautinės transporto federacijos (FIOST) ir Lietuvos transporto federacijos organizuotas seminaras tema “SOCIALINIS DIALOGAS AB “LIETUVOS GELEŽINKELIAI“ RESTRUKTŪRIZAVIMO IR LIBERALIZAVIMO METU”. Seminaro tikslas buvo aptarti socalinio dialogo ypatumus įmonėje, susipažinti su geležinkelių sektoriaus padėtimi kitose Europos Sąjungos valstybėse. Vienas pagrindinių šio renginio aspektų – suorganizuotas apvalusis stalas „Lietuvos geležinkelių dabartis ir ateitis“, kuriame pasisakyti buvo kviečiami LR Seimo ir LR Vyriausybės, LR Susisiekimo ministerijos, Lietuvos pramoninkų konfederacijos ir AB “Lietuvos geležinkeliai”atstovai. Diskusijoje pasigedome tiek Lietuvos pramonininkų organizacijos, LR Seimo atstovų, o tuo tarpu LR Vyriausybę bei LR Susisiekimo Ministeriją atstovavo Česlovas Šikšnelis – LR Susisiekimo ministerijos LG departamento direktorius, AB „Lietuvos geležinkelius“ atstovavo teisės ir personalo departamento direktoriaus pavaduotojas Danius Rumskas bei LG plėtros departamento direktoriaus pavaduotojas Sigitas Kubilis. Apvaliojo stalo diskusijoje dalyvavo LTF Pirmininkė Eugenija Šniutienė bei FIOST geležinkelių sektoriaus prezidentas Dominique Dalne. Svečiai diskutavo apie dabartinę įmonės padėtį, apžvelgė galimas ateities perspektyvas. Svečias iš Belgijos pasidalijo patirtimi apie padėtį Belgijos geležinkeliuose.
Seminare taip pat dalyvavo Tarptautinės transporto darbuotojų federacijos atstovai Petras Bekėža ir Janina Malinovska, kurie pristatė šią organizaciją ir agitavo LTF prisijungti prie jos po to, kai 2010 m. FIOST ir ITF sujungs savo pajėgas ginti savo narių interesus.

Lietuvos darbo federacijos teisininkė Erika Patupytė supažindino seminaro dalyvius su darbo sutarties nutraukimo ypatumais. Seminaro dalyviai turėjo galimybę gauti konsultaciją darbo teisės klausimais.

Seminaro dalyviai liko patenkinti tiek seminaro turiniu, tiek seminaro organizavimu. Jie turėjo galimybę gauti naudingos informacijos apie įmonės būklę, tiesiogiai pabendrauti su vadovais, išsakyti savo abejones ir nuogąstavimus bei pasisemti patirties iš užsienio kolegų.

Digital image

Digital image

Digital image

Digital image

LDF info