Keturių švietimo darbuotojams atstovaujančių profesinių sąjungų vadovai pasirašė protesto raštą Ministrui Pirmininkui Gediminui Kirkilui dėl parengtos Ilgalaikės pedagogų atlyginimo kėlimo programos skuboto tvirtinimo Vyriausybės posėdyje 2008-03-05.

Šių Profesinių sąjungų vadovai reikalauja pripažinti parengtą dokumentą negaliojančiu, nes jam pritarė tik vienos nacionalinio statuso neturinčios profesinės sąjungos vadovė Rūta Osipavičiūtė. Vyriausybės atstovai darbo grupėje nematė reikalo išklausyti kitų profesinių sąjungų siūlymų, o Ministras Pirmininkas neišlaikė savo pažado atsakyti į pateiktus reikalavimus iki kovo 3 dienos.

Profesinės sąjungos piktinasi, kad pedagogų atlyginimų kėlimo klausimas politizuotas – valdančiosios daugumos partijų vadovai pasirašė Susitarimą dėl programos vykdymo. Taip siekiama užtikrinti Susitarimo patvirtinimą Vyriausybėje, o kartu norima pademonstruoti Lietuvos pedagogams kad derybų laikas baigėsi.

Profesinės sąjungos kreipiasi ir į kitas, šio susitarimo nepasirašiusias partijas, kviesdamos jas nepalaikyti siūlomo projekto, kuris netenkina Lietuvos pedagogų.

Ypač skaudina mokytojus Ministro Pirmininko pareiškimas, kad atlyginimų pakėlimas mokytojams palies visus Lietuvos gyventojus – Vyriausybė turės didinti akcizo ir pridėtinėms vertės mokesčius. Tai akivaizdus visuomenės nuteikimas prieš mokytojus. O juk tiek metų siekiame kelti mokytojo prestižą visuomenėje…

LDF informacija