Liepos pradžioje Kijeve (Ukraina) susitiko šios šalies profesinių sąjungų, Belgijos krikščioniškosios profesinės sąjungos ir Lietuvos darbo federacijos atstovai. Šis susitikimas – seminaras buvo skirtas susipažinti su Belgijos socialinių rinkimų, kurių metu yra išrenkami profesinių sąjungų atstovai, tvarka taip pat buvo daug kalbėta apie profesinių sąjungų istoriją, jų kūrimasi ir turto valdymą. Daug klausimų šiomis temomis sulaukė Lietuvos darbo federacijos pirmininkas Vydas Puskepalis, skaitęs pranešimą apie Lietuvos profesines sąjungas.

Ukrainos darbuotojų solidarumo unijos (VOST) presidentas Oleksandras Dzhulyk, kalbėdamas apie Ukrainos patirtį pabrėžė, kad socialiniai rinkimai, būtų didelis žingsnis į priekį ir apie tai jau buvo kalbėta 2002 metais, tačiau nuo to laiko nedaug kas tepasikeitė. Iki šiol yra „profesinių sąjungų vergovė“ : priverstinis, nedemokratiškas „pripašymas“ prie vienos ar kitos profesinės sąjungos.

Ukrainos atstovai pabrėžė, kad Belgijos ir Lietuvos patirtis yra labai reikšminga. VOST ir toliau studijuos Europos valstybių patirtį, siekdama paruošti įstatymo projektą, numatantį socialinius rinkimus Ukrainoje, nacionaliniu lygiu.

LDF informacija