Lietuvos profesinės sąjungos parėmė už savo teises kovojančius Rusijos kolegas. Liepos 5-ąją visi trys mūsų šalies profesinių sąjungų centrai gavo kreipimąsi, adresuotą Lietuvos ir Lenkijos laisvosioms profesinėms sąjungos, kuriame prašoma paremti Visos Rusijos darbo konfederacijos ir Rusijos darbo konfederacijos akciją, kuria siekiama atkreipti dėmesį į profesinių sąjungų aktyvistų persekiojimą šioje šalyje.

Liepos pradžioje Kaliningrade buvo užpultas Kaliningrado prekybos uosto dokerių profesinės sąjungos pirmininkas Michailas Česalinas. Po sužeidimų peiliu ir smūgio į galvą jis be sąmonės pristatytas į ligoninę, gydytojai jo būklę įvertino kaip stabiliai sunkią. Rusijos profesinių sąjungų įsitikinimu, užpuolimas susijęs su

profsąjungine M.Česalino veikla, todėl nutarta Maskvoje ir Sankt Peterburge liepos 11-ąją surengti piketus, palaikančius profsąjungų aktyvistus Kaliningrade. Lietuviai nutarė palaikyti Rusijos kolegas ir tą pačią dieną surengė piketą prie Rusijos ambasados Vilniuje. Taip pat Lietuvos profesinės sąjungos parašė kreipimąsi į Rusijos prezidentą, raginantį užkirsti kelią Rusijos profesinių sąjungų aktyvistų persekiojimui.

DSCN7034 DSCN7037

Lietuvos darbo federacijos informacija