Liepos 9-ąją vykusiame Trišalės tarybos posėdyje, kuriam pirmininkavo Lietuvos darbo federacijos pirmininkas Vydas Puskepalis, svarstyti klausimai, susiję darbo teisės ir kitais socialiniais reikalais. Pirmiausia diskutuota dėl Darbo kodekso 235 straipsnio antros dalies 11skirsnio papildymo dėl smurto prieš vaikus. Visų Trišalės tarybos narių nuomone, įstatymų šiuo metu pakanka, tad nutarta prie šio klausimo sugrįžti ateityje.

Taip pat svarstyta, kiek dienų per metus šalies parduotuvės visai nedirbtų. Pateiktame projekte buvo siūloma, kad pardavėjai kartu su visais Lietuvos piliečiais galėtų ilsėtis ir švęsti (pavyzdžiui, sausio 1-ąją) šešias dienas. Diskutuojant pavyko susitarti dėl trijų dienų per metus (Vasario 16-ąją, Kovo 11 ir Liepos 6-ąją). Pasak V.Puskepalio, toks rezultatas profesinių sajungų netenkina, bet tai – pradžia, ir ateityje buas galima siekti daugiau laisvų dienų dirbantiems Lietuvos prekybos sistemoje.

Klausimo svarstymas dėl vienos laisvos dienos per mėnesį suteikimo mokant už ją atlyginimą auginantiems vieną vaiką atidėtas, nes darbdavių ir vyriausybės atstovai paprašė pateikti finansinį šio pakeitimo pagrindimą. Pajudėjo reikalai tariantis dėl streikų organizavimo tvarkos supaprastinimo. Nors klausimo svarstymas irgi atidėtas, su darbdaviais iš principo sutarta, kad šią tvarką reikia paprastinti. Trišalėje taryboje taip įteisinta dar viena šventinė diena – Konstitucijos diena. Kada konkrečiai ji bus minima, paaiškės vėliau, nes dėl datos Seime dar tebesigijnčiajama.

LDF informacija